Menu

BLOG

AKO ZABRÁNIŤ RAKOVINE V BUDÚCNOSTI?

Priatelia, možno aj vy vnímate fakt, že rakovina na nás číha v dnešnej dobe z každého rohu… Nie je to len zriedkavá choroba akou bola kedysi, je veľmi bežné sa s ňou stretnúť v našom okolí – v rodine, u známych, kolegov, susedov…

Keď som ja ochorela pred troma rokmi na rakovinu, začala som pátrať po tom, ako som si ju spôsobila a našla som mnohé faktory, ktoré jej vznik ovplyvnili. Jedným veľmi významným faktorom bol cukor. Cukor je vlastne jed, a tak by sa s ním malo aj narábať. Bohužiaľ, nie je to tak a cukor nájdete takmer vo všetkom. Ja som ho našla aj v koreninách na ryby, kde výrobca vyhlasoval, že je bez pridaných látok. Cukor je akceptovaný ako bežná vec bez toho, že by sa niekto zamýšľal nad tým, že je nebezpečný! Mnohí si myslia, že je to neškodná látka, potrebná pre náš život, že je to len voľná energia, ktorú jedením cukru získame.

Mnohé výskumy dokazujú škodlivosť cukru v našom jedálničku.

Nedávno som prečítala úžasnú knihu od p. Willama Duftyho “Cukrové trápení”, ktoré mi dalo na cukor naozaj rozšírený pohľad. V skutočnosti sme v dnešnej dobe takmer všetci na cukre závislí a preto je veľmi ťažké sa cukru zbaviť – ako asi každej závislosti.

Ja osobne som na cukre vyrastala. Bola to bežná komodita v mojom živote od malička – palacinky, šišky, lekváre, zálievky do šalátov s cukrom, nedeľné koláče mojej mamy… Došla som však na to, že stravovanie mojej minulosti sa podpísalo na mojom zdraví a vývine rakoviny v dospelosti výraznou mierou.

Preto vám odporúčam preštudovať túto knihu alebo podobnú literatúru, začať viac sledovať a pozorovať koľko cukru konzumujete a v akej forme a ako vás ovplyvňuje, ako sa cítite… Taktiež začnite viac skúmať etikety na výrobkoch, ktoré kupujete a možno budete aj vy príjemne – nepríjemne (?) prekvapení…

Knihu si môžte za super cenu zakúpiť na: www.abcknihy.sk

Pripájam zaujímavý článok o cukre:

http://www.badatel.net/vylucte-tuto-zlozku-zo-stravy-spolahlivo-tym-zabijete-rakovinu/

S láskou,

Ľubka

487 Responses

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.