Menu

BLOG

INTERVIEW O SILE A VIERE ZVLÁDNUŤ RAKOVINU

Nasledujúce interview vzniklo po stretnutí s pani Olveckou, novinárkou, ktorá ma oslovila s tým, či by som chcela odpovedať na pár jej otázok k mojej chorobe a vyliečeniu sa z rakoviny prsníka. Súhlasila som, lebo si myslím, že môj príbeh nie je ojedinelý, práve naopak. Možno práve teraz niečo podobné prežívajú mnohé ženy, muži či rodiny a ja viem, aké je to ťažké. Preto ich chcem podporiť a pomôcť im pochopiť, že nie sú v tom sami a že existujú riešenia. Častokrát situácia, v ktorej sú je tak ťažká, že nie sú schopní a veľakrát ani ochotní vidieť inú cestu a spôsoby. Ja to chápem.

Napriek tomu si myslím, že každý, kto hľadá, tak nájde a bude mu otvorená cesta. Vyžaduje si to najmä jednoznačné rozhodnutie pre život a človek musí v sebe nájsť mnohé odpovede. Ale dá sa to zvládnuť, s pomocou viery, rodiny a priateľov.

Ja sama som nikdy nemala zámer o svojej chorobe vôbec rozprávať nikomu inému okrem mojej rodiny, malo to byť niečo, o čom sa nikdy nemal nik dozvedieť! No nepodarilo sa mi to, pretože sme boli v situácii, kedy sme potrebovali pomoc a tak sme museli o situácii komunikovať aj s inými ľuďmi.

Teraz môžem povedať, že som šťastná, že som túto cestu prešla a úspešne zvládla. Rakovina je to najlepšie, čo sa mi v živote prihodilo, pretože cez túto chorobu som sa posunula vo vnímaní seba a života o míľové kroky vpred. Táto choroba, ktorá mi nastavila zrkadlo na môj život, aj ľudí okolo mňa. Veľa som musela v živote zmeniť, ale najprv to muselo ísť odo mňa samotnej. V podstate každá choroba je prejavom nesprávneho myslenia, postojov, konaní danej osoby. Častokrát ide človek aj proti vlastnému vnímaniu a robí veci, ktoré by inak neurobil, zotrváva v situáciách, v ktorých nechce byť, prežíva emócie, ktoré sú pre neho škodlivé.

Na duchovnej úrovni je rakovina autoprogram smrti, ktorý si sám človek nastavil, aj keď nevedome. Takže ak mu je diagnostikovaná rakovina, človek si musí položiť základnú otázku: Chcem žiť alebo zomrieť? A nastáva vnútorný rozhovor so sebou, a s Bohom o tom, čo človek naozaj chce a tento rozhovor je veľmi ťažký, pretože je veľmi osobný.

Ak chcete vedieť aký osobný taký rozhovor môže byť, viac nájdete a odhalíte v mojej knihe, ktorá je veľmi osobná v tom, ako som si ja sama zapríčinila rakovinu vo svojom tele. Aké aspekty na úrovni tela a duše ju spustili, odhaľujem v nej svoje tajné zákutia duše.

Ukážku zdarma si môžete stiahnuť alebo aj celú knihu zakúpiť v elektronickej verzii tu:

www.mycancerfreeworld.com

S láskou k životu, Ľubka

 

 

Ľubica Mazúchová-Hamzová: Nepodceňujte signály, ktoré vám vysiela telo