Menu

BLOG

ÚTLAK a ĽUDSKÉ PRÁVA I.

Priatelia, viete o pripravovanom zákone na Slovensku, podľa ktorého by ste mohli prísť o svoje dieťa? Nie?! Tak si pozrite:
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/na-slovensku-se-pripravuje-zakon-na-odebirani-deti/

Prosím šírte ďalej, aby sa tomu prijatiu zákona zabránilo!

Toto je realita a deje sa to práve TERAZ, konkrétny prípad zo súčasnosti, kedy Slovenka žijúca v Anglicku prišla o dieťa!:

Prípad pani Silvii Maher-Danielovej aj na FB stránke:
Ivana Boorová – Slovensko, pomôžme jej vrátiť deti späť
Silvii Maher – Danielovej chcú v Británii odobrať dieťa a zbaviť ju svojprávnosti !!!

Žiadosť o pomoc prišla od priateľky Silvii Maher, ktorá sa jej pokúša pomôcť:

Priatelia, ak môžete zdieľajte !!!!! Ide o moju kamarátku a jej syna v UK. Prípad je komplikovaný, ale pokúsila som sa tu sformulovať aspoň základné myšlienky, ako som to pochopil z rozprávania Silvie aj jej mamy.

Dovoľujeme si vás poprosiť o pomoc formou akejkoľvek medializácie prípadu násilného odobratia syna mojej kamarátky a bývalej susedky Silvie Maher ( rod. Danielovej) z Martina, ktorá žije vo Veľkej Británii v meste Lewes pri Brightone (East Sussex). Silvia Maher ( rod. Danielová) bola veľmi talentovaná a jazykovo nadaná študentka. Už počas strednej školy študovala vo Fínsku, kde zvládla jazyk v priebehu jedného roka, pracovala v Nemecku, neskôr sa vydala za britského občana s ktorým má syna Elliota (12 r.), ktorý sa narodil v Martine a má slovenské aj britské občianstvo. Manžel Silvie pracoval v tom čase ako lektor angličtiny v Martine. Neskôr sa rodina presťahovala do UK, kde sa však manželia rozviedli a dieťa bolo pridelené do opatery matky Silvie. Manžel mal nejaké zdravotné problémy a neskôr sa prestal o dieťa zaujímať úplne. Aby sa mohla Silvia starať o syna, rozhodla sa za ňou vycestovať do UK aj jej matka Ing. Ľubica Danielová, ktorá do vtedy pracovala v Martine a Turčianskych Tepliciach ako úradníčka na odbore Životného prostredia. Neskôr za nimi vycestovala aj mladšia sestra Simona, ktorá študuje v UK architektúru. Všetky tri ženy sa starajú o jediné dieťa v rodine – Elliota a mal naozaj výbornú starostlivosť. Výborne sa učil, hral tenis na vrcholovej úrovni, športoval. Rodina má prenajatý v Lewes luxusný dom, za ktorý mesačne platia ca. 1500 GBP, takže aj čo sa týka kvality bývania a kvality života – nemajú žiadny ekonomický problém – samozrejme veľa pracujú.
V auguste minulého roku (2012) sa Silvia so synom vrátila z dovolenky z Turecka do Lewes a syn začal mať zdravotné problémy, ktoré vyzerali ako astmatické. Začala s ním v septembri chodiť na rôzne vyšetrenia k tzv. miestne príslušnému doktorovi (v ambulancii je každú chvíľu nejaký iný lekár – to je systém štátneho britského zdravotníctva – preto chodia slovenské matky žijúce v UK, keď sú doma na Slovensku k lekárom u nás). Pravidelne sa dožadovala nejakého odborného vyšetrenia pre syna, ale vždy ich odbili nejakými „kvapkami do nosa“. Elliot sa sťažoval na to, že mu opúcha hrdlo – uzliny, že nemôže prehĺtať ani nič jesť, tak im raz povedali, že je hypochonder a že si to vymýšľa, druhýkrát dostali kvapky do nosa a pod. Elliot prestával jesť a začal chudnúť, v škole býval unavený, niekedy mu bývalo zle tak, že zo školy telefonovali matke, aby si po neho prišla. Podľa britských zákonov mali lekári vždy poslať do školy hlásenie, keď uznali Elliota za chorého, ale lekár to tak nikdy neurobil. Ale Silvia má aj správu zo školy, že Elliot sa učil výborne a neboli s ním žiadne problémy.
Keď sa Silvia už v decembri dožadovala razantnejším spôsobom odborného lekárskeho vyšetrenia, poslal lekár Elliota na neurologické a psychologické vyšetrenie a doporučil aj „rozčuľujúcej sa matke“ psychologické vyšetrenie a podal podnet aj na sociálny úrad, aby vykonal kontrolu. Od tejto chvíle sa v domácnosti vystriedali množstvá rôznych sociálnych komisií a pracovníkov, vypisovali rôzne dotazníky a podobne. Stále s odôvodnením, že je to potrebné pre to, aby dostal Elliot lepšiu zdravotnícku starostlivosť. Keď nemohol prehĺtať, tak mu zabezpečili po 2 mesiacoch !!!! dodávku nejakej tekutej výživy. Keď to už Silvia považovala za neúnosné, začala si vybavovať súkromnú kliniku na vyšetrenie syna, vtedy „zrazu“ okolo 21. marca 2013 prišla sanitka a odviezli Elliota do nejakej „nemocnice“, kde ho majú „preliečiť.“ Silvia dostala do ruky prefotený papier, kde by sa mal Elliot nachádzať, volala tam ca. za 2 hodiny, ale v nemocnici jej povedali, že tam taký pacient nikdy nedorazil ani takého nečakajú na hospitalizáciu. Keď začala pátrať, kde je syna odviezli, volal je nejaký lekár a tvrdil, že Elliot je už v nemocnici a všetko je v poriadku. Priebežne jej niekto volal a informoval ju akože o zdravotnom stave syna. Po 10 tich dňoch jej zase volali, že sa má prísť syna vyzdvihnúť, ale že je v zlom fyzickom stave, že sa má pokúsiť dať ho fyzicky do poriadku, ale že si myslia , že mu zostáva len 20 dní života, že asi zomrie. Upozorňujem na to, že Elliot bol ešte v auguste 2012 športovec, tenista, ktorý denne 4 hodiny trénoval. (Na Facebook dala Silvia aj fotky z toho obdobia) Silvia si išla vyzdvihnúť syna a našla ho v nejakej psychiatrickej klietke, na zemi – resp. na nejakom ležadle. Bol vychudnutý, zbitý, mal modriny, aj vlasy mal vytrhané – údajne ho tam zbil nejaký 19 ročný psychiatrický pacient. Elliot sa mame sťažoval, že ho tam zbili a vyhrážali sa mu, že ak niečo povie, tak že ho zase zavrú do tej klietky a podobne. Po návrate domov Silvia podala podnet na políciu, opakovane kontaktovala našu ambasádu so žiadosťami o pomoc a podobne. Následne dňa 01. mája 2013 zase prišli do ich domu nejakí soc. Pracovníci, psychiatri resp. neviem či aj s políciou a zobrali im Elliota z domu s tým, že vraj ho matka proti nariadeniu súdu uniesla a schováva ho na neznámom mieste. ( On bol mesiac doma s matkou a starou mamou v mieste svojho bydliska v Lewes). Následne strčili Silvii do ruky nejaké papiere, z ktorých sa dočítala, že počas marcového pobytu Elliota v tom „zvláštnom“ zariadení, vybavila sociálna komisia už nejaké papiere, podľa, ktorých už nemajú matka ani stará matka ani nik iný okrem štátu , resp. bez rozhodnutia súdu starať sa o Elliota a v momente, keď si na základe telefonátu lekára bola Silvia vyzdvihnúť syna z nemocnice, vlastne už vtedy porušila zákon.

 

Následne sa jej začali vyhrážať, že jej obvinenia o unesení dieťaťa sú vymyslené a že ak o tom bude niekoho informovať , že to sú tajné spisy a podobne a že jej zabezpečia, aby sa sama ocitla na doživotie v psychiatrickej liečebni. Človek na Slovensku by si povedal, že to nie je možné, ale bohužiaľ je. Nevieme či zo strachu pred tým, že by Silvia obvinila lekárov z nejakého zanedbania starostlivosti, resp. že by niekoho obvinila za týranie a zbitie dieťaťa …. táto časť je pre mňa nepochopiteľná …. zamerali sa „sociálni pracovníci spolu s nejakými psychiatrami“ na Silviu. Keď prebehol predbežný súd dostala Silvia do ruky papiere, kde sú sfalšované správy nielen o Elliotovi ale aj o jej zdravotnom stave, sú tam správy o rôznych psychiatrických liečeniach, ktoré údajne absolvovala, popísané rôzne psychofarmaká, ktoré údajne užívala a podobne. Sú tam napr. aj chybné dátumy narodenia a aj rôzne chybné termíny, kedy boli u lekára a pod. Následne je v správach informácia, že Silvia aj s jej matkou sú nejaké sociálne prípady, ktoré nemajú žiadne vzdelanie (Silvia má vyštudovanú univerzitu v Sussexe – neviem, či náhodou aj nerobí nejaký doktorát v Brightone – a stará mama je Ing. poľnohospodárska). Ale v správach o nich sú informácie, že nemaj ú žiadne vzdelanie, že sú nejké špinavé imigrantky, že Elliot žije v nejakých biednych pomeroch, že matka ani stará matka nemajú žiadny majetok – na súde vôbec nebrali do úvahy ich vysokoškolské diplomy, listy vlastíctva – nakoľko stará matka p. Danielová vlastní viacero nehnuteľností, aj lesov aj pôdy na Slovensku. Súd všetko zamietol, že majú halucinácie a že sú dementné a jednoznačne sa nemôžu o dieťa starať a že dieťa treba dať na adopciu resp. ho nechať do 18 rokov v nejakom ústave.
Nakoľko poznám Silviu Maher aj starú matku Ing. Ľubicu Danielovú už od r. 1992, a stretávali sme sa v Martine, počas ich pobytov na Slovensku aspoň raz za 2 roky môžem potvrdiť, že nie sú žiadne sociálne prípady, ani žiadne dementné ženy, ale že ide o rodinu vysoko inteligentných a talentovaných ľudí, ktorí sa ocitli v neuveriteľnej situácii. Malý Elliott mal počas celého detstva vzornú starostlivosť matky aj starej matky.
Momentálny stav je taký, že malý Elliot je od 01. mája zatvorený v nejakom „psychiatrickom“ ústave.
Matka Silvia sa sním môže kontaktovať len 5 minút týždenne cez sklo a reproduktor , pričom v miestnosti sú s nimi ca. 5 – sociálni pracovníci. Silvia je psychicky úplne na dne, obracia sa o pomoc na všetky strany, ale proti rozbehnutej mašinérii tzv. sociálnych komisií v UK je skoro bezmocná.
Na rozdiel od prípadu p. Bóorovej z minulého roku , v tomto prípade neobvinili matku z nejakého týrania dieťaťa, ale sa snažia ju odstaviť formou totálnej sociálnej eliminácie – snažia sa ju podvodnými lekárskymi správami takmer zbaviť svojprávnosti, vyhlásiť ju za dementnú, následne sa vyhrážali aj starej matke, že to isté spravia aj s ňou ak budú stále odporovať a dávať ďalšie sťažnosti a podnety na postupy lekárov, sociálnej komisie alebo polície.
Na dni 14. a 15. augusta 2013 je stanovené súdne pojednávanie, kde plánujú Silviu zbaviť akýchkoľvek rodičovských práv na Elliota, resp. ju zbaviť svojprávnosti a následne budú mať už voľné ruky na to, aby mohol byť Elliot adoptovaný resp. ho možno nechajú do 18 rokov zatvoreného v nejakom ústave – lebo neviem, či 12 ročný chlapec po takejto traume bude vôbec schopný normálne žiť.

Dnes 05.08. 2013 mala Silvia Maher (Danielová) druhé stretnutie s medzinárodným právnikom v Londýne, ktorý sa ujal ich prípadu v poslednej chvíli , takže má 10 dní pripraviť sa na proces na 14.-15. augusta. (Mimochodom akonáhle právnik požiadal o prístup k spisu Silvie Maherovej – dostal hneď niekoľko výhražných telefonátov, aby sa do prípadu neangažoval. Tento právnik údajne už má nejaké skúsenosti s nútenými adopciami detí, tak len dúfame, že sa mu podarí našej kamarátke Silvii Maher – Danielovej a jej synovi Elliotovi Maher pomôcť .

75 Responses

 • júl 15, 2019

  I just want to say I am very new to weblog and truly liked your web blog. Likely I’m going to bookmark your site . You surely have really good stories. Appreciate it for revealing your website page.

  read this júl 15, 2019
  Odpovedať
 • Masterminding Does this press release infringe on your copyright? It is a violation of our terms and conditions for writers to submit material which they did not write and claim it as their own.

  Odpovedať
 • Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other sites? I have a blog based upon on the same subjects you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my audience would value your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e mail.

  Odpovedať
 • Hello there, I discovered your blog by means of Google even as searching for a similar subject, your web site came up, it appears to be like great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Odpovedať
 • Hi, i think that i saw you visited my site thus i came to “return the favor”.I’m attempting to find things to enhance my website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

  Odpovedať
 • júl 18, 2019

  Hello very nice website!! Guy .. Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your website and take the feeds also…I am happy to find numerous helpful information right here within the put up, we’d like work out extra strategies in this regard, thank you for sharing. . . . . .

  Furniture assembly júl 18, 2019
  Odpovedať
 • júl 19, 2019

  It is the best time to make some plans for the longer term and it’s time to be happy. I have read this publish and if I may I desire to suggest you some attention-grabbing issues or suggestions. Maybe you could write next articles regarding this article. I want to learn more things approximately it!

  naijapornstars júl 19, 2019
  Odpovedať
 • júl 19, 2019

  Hola! I’ve been following your weblog for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Austin Tx! Just wanted to tell you keep up the good job!

  W88th júl 19, 2019
  Odpovedať
 • Hey! I just want to give an enormous thumbs up for the great data you have here on this post. I will be coming again to your blog for extra soon.

  Odpovedať
 • Howdy very cool website!! Guy .. Beautiful .. Wonderful .. I will bookmark your site and take the feeds also…I am glad to find a lot of helpful information right here within the submit, we want develop more strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

  Odpovedať
 • júl 20, 2019

  Really excellent info can be found on web blog . “The American temptation is to believe that foreign policy is a subdivision of psychiatry.” by Robert Francis Kennedy.

  Fairfax Movers júl 20, 2019
  Odpovedať
 • júl 20, 2019

  What i don’t realize is if truth be told how you are now not really much more neatly-appreciated than you may be right now. You are very intelligent. You know thus considerably in terms of this topic, produced me in my view believe it from so many various angles. Its like women and men aren’t interested until it¡¦s one thing to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs excellent. At all times handle it up!

  Assemblers júl 20, 2019
  Odpovedať
 • There is evidently a bunch to realize about this. I feel you made some good points in features also.

  Odpovedať
 • Hi there, I found your website via Google while looking for a related topic, your web site came up, it looks great. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Odpovedať
 • júl 21, 2019

  What i don’t understood is in reality how you are no longer really much more neatly-favored than you may be now. You’re so intelligent. You realize thus significantly relating to this matter, produced me personally believe it from numerous numerous angles. Its like women and men are not involved until it is one thing to accomplish with Lady gaga! Your own stuffs nice. Always deal with it up!

  Baltimore braiding salon júl 21, 2019
  Odpovedať
 • I have not checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend :)

  Odpovedať
 • I just couldn’t go away your website prior to suggesting that I actually enjoyed the standard information a person supply to your visitors? Is gonna be again continuously to investigate cross-check new posts.

  Odpovedať
 • júl 21, 2019

  hi!,I like your writing so much! share we communicate more about your article on AOL? I need an expert on this area to solve my problem. May be that’s you! Looking forward to see you.

  Falls church Movers júl 21, 2019
  Odpovedať
 • júl 22, 2019

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet smart so I’m not 100% positive. Any tips or advice would be greatly appreciated. Thanks

  Springfield Movers júl 22, 2019
  Odpovedať
 • There is visibly a lot to identify about this. I believe you made various good points in features also.

  Odpovedať
 • júl 22, 2019

  I do agree with all the ideas you have presented in your post. They’re very convincing and will definitely work. Still, the posts are too short for novices. Could you please extend them a little from next time? Thanks for the post.

  W88 júl 22, 2019
  Odpovedať
 • júl 23, 2019

  whoah this blog is fantastic i really like reading your posts. Stay up the good paintings! You already know, a lot of individuals are hunting round for this info, you can help them greatly.

  Thaicc júl 23, 2019
  Odpovedať
 • Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you’re just extremely excellent. I really like what you’ve acquired here, certainly like what you are saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it sensible. I can’t wait to read much more from you. This is really a tremendous website.

  Odpovedať
 • júl 24, 2019

  Thanks a lot for sharing this with all of us you actually recognize what you are talking approximately! Bookmarked. Kindly additionally talk over with my site =). We can have a hyperlink change arrangement among us!

  nonprofit donations júl 24, 2019
  Odpovedať
 • Augustine thanks for sharing this! My extensive google search has now been recently paid for using quality insight to talk about together with our relatives.

  Odpovedať
 • júl 25, 2019

  F*ckin’ awesome things here. I am very glad to see your post. Thanks a lot and i am looking forward to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?

  WW88 júl 25, 2019
  Odpovedať
 • Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You definitely know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?

  Odpovedať
 • júl 25, 2019

  I’m very happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the accidental misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

  비아그라 júl 25, 2019
  Odpovedať
 • júl 26, 2019

  Some truly select articles on this internet site , saved to fav.

  카지노사이트 júl 26, 2019
  Odpovedať
 • júl 31, 2019

  Thank you, I have recently been searching for info about this subject for ages and yours is the best I have discovered so far. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

  W88 Thai júl 31, 2019
  Odpovedať
 • júl 31, 2019

  Greetings from Ohio! I’m bored to tears at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch break. I enjoy the knowledge you present here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how fast your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, excellent blog!

  W88 júl 31, 2019
  Odpovedať
 • júl 31, 2019

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

  swing set installation júl 31, 2019
  Odpovedať
 • júl 31, 2019

  There is perceptibly a lot to identify about this. I assume you made some good points in features also.

  Virginia braiding salon júl 31, 2019
  Odpovedať
 • aug 1, 2019

  Hello! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to take a look. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers! Wonderful blog and amazing design.

  비아그라 aug 1, 2019
  Odpovedať
 • aug 1, 2019

  I was looking through some of your blog posts on this website and I believe this internet site is real instructive! Continue putting up.

  Kasino slot aug 1, 2019
  Odpovedať
 • aug 1, 2019

  hello!,I like your writing very much! share we communicate more about your post on AOL? I require a specialist on this area to solve my problem. May be that’s you! Looking forward to see you.

  W88 aug 1, 2019
  Odpovedať
 • great points altogether, you simply gained a new reader. What may you suggest in regards to your submit that you simply made a few days in the past? Any positive?

  Odpovedať
 • My brother recommended I might like this website. He was entirely right. This post truly made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

  Odpovedať
 • Wow! This can be one particular of the most useful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Great. I am also an expert in this topic so I can understand your effort.

  Odpovedať
 • Wow! This can be one particular of the most helpful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Wonderful. I’m also a specialist in this topic so I can understand your effort.

  Odpovedať
 • aug 4, 2019

  You are my intake, I possess few blogs and sometimes run out from brand :). “Follow your inclinations with due regard to the policeman round the corner.” by W. Somerset Maugham.

  Porn aug 4, 2019
  Odpovedať
 • aug 5, 2019

  Hello very cool site!! Guy .. Beautiful .. Wonderful .. I will bookmark your site and take the feeds additionally…I am satisfied to seek out numerous helpful info right here in the post, we want work out extra strategies in this regard, thank you for sharing.

  find personal email aug 5, 2019
  Odpovedať
 • aug 6, 2019

  I was reading some of your content on this website and I think this site is very instructive! Keep on putting up.

  wedding design aug 6, 2019
  Odpovedať
 • aug 6, 2019

  I am constantly looking online for tips that can aid me. Thank you!

  Plasma consumables aug 6, 2019
  Odpovedať
 • aug 8, 2019

  Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring on other blogs? I have a blog centered on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my viewers would value your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an email.

  cashmere scarf aug 8, 2019
  Odpovedať
 • aug 8, 2019

  You are my breathing in, I have few blogs and occasionally run out from to post .

  arduino uno pinout aug 8, 2019
  Odpovedať
 • I have learn some excellent stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I surprise how a lot attempt you place to make any such fantastic informative site.

  Odpovedať
 • Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such excellent info being shared freely out there.

  Odpovedať
 • aug 9, 2019

  You are my aspiration, I possess few web logs and sometimes run out from post :). “Yet do I fear thy nature It is too full o’ the milk of human kindness.” by William Shakespeare.

  Hemp Oil aug 9, 2019
  Odpovedať
 • I appreciate, result in I found just what I was taking a look for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  Odpovedať
 • It is truly a great and helpful piece of info. I am satisfied that you just shared this useful info with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

  Odpovedať
 • aug 10, 2019

  Find the good. It’s all around you. Find it, showcase it and you’ll start believing in it.’ By Jesse Owens

  Tiffani Gongalves aug 10, 2019
  Odpovedať
 • One other issue is that if you are in a circumstance where you don’t have a co-signer then you may really need to try to make use of all of your money for college options. You can get many grants and other scholarships and grants that will ensure that you get finances to assist with university expenses. Thanks alot : ) for the post.

  Odpovedať
 • aug 11, 2019

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

  Sneakers aug 11, 2019
  Odpovedať
 • aug 11, 2019

  I was very pleased to search out this net-site.I wanted to thanks in your time for this glorious read!! I undoubtedly having fun with each little little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you blog post.

  Mr TV mount aug 11, 2019
  Odpovedať
 • aug 11, 2019

  I just could not go away your web site before suggesting that I actually enjoyed the standard info an individual supply on your guests? Is gonna be again steadily in order to check up on new posts

  Steam Freebies aug 11, 2019
  Odpovedať
 • aug 13, 2019

  I am glad for commenting to make you be aware of what a extraordinary experience my friend’s daughter found visiting your site. She realized several things, with the inclusion of what it’s like to possess an amazing teaching heart to make the rest easily know selected multifaceted subject matter. You truly surpassed our desires. I appreciate you for rendering such powerful, safe, informative not to mention cool tips on that topic to Evelyn.

  Any assembly aug 13, 2019
  Odpovedať
 • Its superb as your other content : D, appreciate it for putting up. “Say not, ‘I have found the truth,’ but rather, ‘I have found a truth.'” by Kahlil Gibran.

  Odpovedať
 • aug 16, 2019

  Great site. Lots of useful information here. I am sending it to some friends ans also sharing in delicious. And naturally, thanks for your sweat!

  WANZ 892 aug 16, 2019
  Odpovedať
 • aug 17, 2019

  I couldn’t resist commenting. Perfectly written!

  618Media aug 17, 2019
  Odpovedať
 • aug 18, 2019

  there are many greeting card options that you can see in online stores but i love those that generate cute sounds;;

  Wan Mccomas aug 18, 2019
  Odpovedať
 • aug 18, 2019

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is needed to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet smart so I’m not 100 positive. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Many thanks

  먹튀업체 aug 18, 2019
  Odpovedať
 • aug 18, 2019

  Simply want to say your article is as surprising. The clarity in your post is just spectacular and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.

  오션파라다이스 aug 18, 2019
  Odpovedať
 • aug 18, 2019

  After looking at a handful of the blog posts on your blog, I seriously appreciate your way of writing a blog. I added it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near future. Please visit my website too and let me know what you think.

  618Media aug 18, 2019
  Odpovedať
 • Keep up the great piece of work, I read few articles on this website and I believe that your weblog is real interesting and has circles of excellent info .

  Odpovedať
 • aug 19, 2019

  Hello There. I discovered your blog the use of msn. This is a very neatly written article. I’ll be sure to bookmark it and return to read more of your helpful info. Thanks for the post. I will certainly return.

  다잡아 aug 19, 2019
  Odpovedať
 • aug 20, 2019

  Howdy! I could have sworn I’ve been to this blog before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back frequently!

  예스카지노 aug 20, 2019
  Odpovedať
 • aug 20, 2019

  I love the efforts you have put in this, appreciate it for all the great articles.

  카지노사이트 aug 20, 2019
  Odpovedať
 • aug 20, 2019

  Thanks for your article on the vacation industry. I might also like contribute that if you are a senior taking into consideration traveling, it’s absolutely essential that you buy travel cover for elderly people. When traveling, retirees are at biggest risk of experiencing a healthcare emergency. Obtaining right insurance policies package for your age group can safeguard your health and give you peace of mind.

  릴게임야마토 aug 20, 2019
  Odpovedať
 • Greetings! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy reading your posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same topics? Thanks a ton!

  Odpovedať
 • aug 23, 2019

  obviously like your web-site but you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to inform the reality however I’ll definitely come again again.

  Situs Slot Online aug 23, 2019
  Odpovedať
 • aug 23, 2019

  I truly appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again!

  먹튀폴리스 검증 aug 23, 2019
  Odpovedať
 • aug 24, 2019

  Hey there! Quick question that’s completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My weblog looks weird when browsing from my iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct this issue. If you have any suggestions, please share. With thanks!

  w88club mobile aug 24, 2019
  Odpovedať
 • aug 24, 2019

  I’m writing to make you understand of the cool discovery our daughter encountered using yuor web blog. She discovered lots of pieces, most notably what it is like to possess a very effective coaching spirit to get others effortlessly completely grasp a variety of multifaceted subject areas. You undoubtedly did more than her expectations. Many thanks for offering these helpful, trusted, explanatory and as well as easy tips about this topic to Emily.

  club ww88 aug 24, 2019
  Odpovedať
 • aug 24, 2019

  I carry on listening to the news update lecture about receiving free online grant applications so I have been looking around for the finest site to get one. Could you tell me please, where could i get some?

  Rummy aug 24, 2019
  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.